Далекі гори 1. Похід на Сивулянський хребет

05 вид з лопушної

Відпочинок в Карпатах – це завжди можливість побачити гори у всій їх красі. Причому, побачити справжні Карпати можна лише під час походу в гори. Наприклад пейзажі Горган завжди приваблювали до себе туристів. Сьогодні ми розповімо про те, яким чином можна влаштувати 2-денний похід на Сивулянський хребет.

Як відомо, Сивулянський хребет є найвищим хребтом Горган. Саме тут розташовані гори Велика Сивуля ( 1836 м ) та Мала Сивуля ( 1818 м ).

Загальна довжина пропонованого маршруту – 39 км

Висота виходу – 650 м

Найвища точка маршруту – 1836 м ( г.Велика Сивуля )

Тривалість походу – 2 доби

Передусім, треба зауважити, що даний маршрут починається в с.Стара Гута, що розташоване в Богородчанському районі. Приблизно в 60 км від Івано-Франківська.  Стара Гута, крім іншого,відома тим, що тут знаходиться зимова резиденція Президента України, що побудована ще Леонідом Кучмою.

02 резиденція

Урочище Лисиця

До урочища Лисиця, що знаходиться на відстані 5 км від автостанції Гута, можна доїхати автомобілем по досить хорошій дорозі. Тут бачимо колибу і невеликий будинок для відпочинку.

Переходимо річку Лопушну та повертаємо праворуч. Далі наш шлях йде вздовж річки.

Перше розгалуження

Пприблизно через 3 км подорожі вздовж річкової долини, виходимо на галявину із залишками колишнього гуртожитку. Из трьох напрямків, які можна вибрати на цій галявині, обираємо шлях праворуч. Через 200 метрів, перейшовши 2 лівих притока Лопушної, починаємо стрімкий підйом через ліс.

Полонина Погар

Приблизно через 1 км підйому, виходимо в молодняк. Тут нашим орієнтиром є пам’ятник та розгалуження стежок. Повертаємо ліворуч та через певний час ходи про зручній траверсній стежці виходимо на полонину Погар

03 полонина погар

Полонина, що має висоту 1330 м над рівнем моря, розташувалась в сідловині між Сивулянським хребтом, та хребтом Ріг. Праворуч можна бачити вершину Малої Борівки. Ліворуч – Борівки. Сааме від Борівки починається Сивулянський хребет, який нам і потрібен.

Наше завдання – знайти стежку в західному напрямі. Після перетинання джерела невеличкої річки, піднімаємось на лінію хребта. Далі йдемо гребнем хребта в південно-східному напрямі.

Гора Велика Сивуля

Ми вийшли на гору Борівка, яка має висоту 1596 м Звідси вже чітко видно нашу подальшу дорогу. Рухаючись далі, зустрічаємо бліндаж, який був частиною оборонних споруд австрійської армії під час Першої Світової Війни.

04 бліндаж

Наступна вершина, яку ми підкорюємо рухаючись по хребту – Лопушна. Її висота – 1695 м. Звідси відкриваються досить мальовничі пейзажі.

05 вид з лопушної

А відразу за нею відкривається шлях на вершину Великої Сивулі. Шлях проходить серед каменистої місцевості. Тому на цьому етапі варто добре дивитись собі під ноги. Адже підвернути ногу в горах – то не є добре в будь-якому випадку. Отже, ми виходимо на гору Велика Сивуля – найвищу точку нашого маршруту. Висота 1836 м над рівнем моря.

06 велика сивуля

Покрита камінням вершина Великої Сивулі справляє враження не земного ландшафту. До речі, каміння у нас під ногами має різні назви, залежно від його величини. Цекотами місцеве населення називає дрібне каміння ( вони цекотять, коли на них наступає нога людини ). Те, що за розмірами є середнім, називається греготами ( ці відповідно греготять ) . Найбільші брили каміння носять назву горгани. Власне, від останніх і пішла назва цілого гірського пасма – Горгани.

На Великій Сивулі дійсно цікаво. До того ж, з цієї гори відкриваються досить гарні краєвиди. Наше з висоти пташиного польоту можна бачити різноманітні гори та хребти на відстані декілька десятків километрів.

Полонина Рущина

Відразу за Великою Сивулею розташувалась Мала Сивуля.  Її легко впізнати по геодезичному стовбу, що розташований на її вершині. З Малої Сивулі сходимо вниз по маркірованій стежці до полонини Рущина. Полонина Рущина відзначається двома особливостями. По-перше, саме звідси починається річка Бистриця Солотвинська, яку можна побачити в Івано-Франківську. А по-друге, і для нас це найважливіше, тут прекрасне місце для ночівлі.

07 полонина рущина

Треба зауважити, що загальна відстань від полонини Погар до полонини Рущина – 8 км.  Біля полонини Рущина знаходиться ще одне цікаве місце. Урочище Пекло. Тут проходила колишній чехословацько-польський кордон. Про це свідчить бетонний стовпчик №18, що зберігся до тепер. Урочище Пекло знамените своїм обривом з мальовничими прослойками гірських порід. Вчені таке явише називають словом «Фліш».

08 урочище пекло

Село Гута. Кінець маршрута.

В Стару Гуту з Урочища Рущини краще повертатись вздовж долини річки Бистриці Солотвинської, через мальовничі урочища Желоб та Межиріки. Відстань від полонини Рущина до автостанціїї в селі Гута  складає 18 км.

Як підписатись на оновлення цього блогу.

Ви можете регулярно отримувати інформацію про оновлення блогу “Відпочинок в Карпатах”. Для цього впишіть свій e-mail у форму розташовану в самому низу бокової панелі праворуч, та натисніть Enter. Дякуємо.

Де недорого зупинитися в Яремче

ЧИМ ЩЕ МОЖНА ЗАЙНЯТИСЬ В ЯРЕМЧЕ

Залишити коментар